Styrelsen

Kontakta FMS styrelsen

E-post: fmsstyrelse@gmail.com

 

Ordförande

Ingeborg Waernbaum

Statistiska institutionen, Uppsala universitet

E-post: ingeborg.waernbaum@statistik.uu.se

 

Kassör

Fredrik Norström

Institutionen för epidemiologi och global hälsa, Umeå Universitet

E-post: fredrik.norstrom@umu.se

 

Sekreterare

Per Liv

Staben för forskning och utbildning, Registercentrum Norr, Norrlands Universitetssjukhus

E-post: per.liv@regionvasterbotten.se

 

Webansvarig

Andreas Gustavsson

BioPharmaceuticals R&D, AstraZeneca

E-post: andreas.gustavsson@astrazeneca.com

 

Ledamot

Henrik Renlund

UCR Uppsala Clinical Research Center

E-post: henrik.renlund@ucr.uu.se

 

Ledamot

Therese Andersson

Karolinska Institutet, Medicinsk epidemiologi och biostatistik

E-post: therese.m-l.andersson@ki.se

 

FMS representant i EFSPI

Anna Torrång

Scandinavian Development Services, www.scanddev.se

E-post: anna.torrang@scanddev.se

 

FMS representant i EFSPI

José Sánchez

BioPharmaceuticals R&D, AstraZeneca

E-post: jose.sanchez1@astrazeneca.com

 

FMS representant i Statistikfrämjandets styrelse

Ida Hed Myrberg

Karolinska Institutet

E-post: ida.hed.myrberg@ki.se

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Thanks to WordPress news theme, WordPress magazine theme and Premium WordPress Themes