Styrelsen

Styrelsen nås via fmsstyrelse@gmail.com

 

Ordförande

Cecilia Lundholm

MEB, Karolinska Institutet, Stockholm

E-post: Cecilia.Lundholm@ki.se

http://ki.se/meb/start/

 

Kassör

Sara Ekberg

Institutionen för medicin Solna, enheten för klinisk epidemiologi, KI

E-post: sara.ekberg@ki.se

http://ki.se/meds/klinisk-epidemiologi?_sm_au_=ikH5NWPnVWTMPMb0

 

Sekreterare

Bodil Svennblad

Uppsala Clinical Research Center

E-post: bodil.svennblad@ucr.uu.se

http://www.ucr.uu.se/en/

 

Övrig ledamöter

Åsa Hellqvist

AstraZeneca, Mölndal

E-post: asa.hellqvist@astrazeneca.com

http://www.astrazeneca.com/

 

Marie Eriksson

Institutionen för statistik, Umeå Universitet

E-post: marie.eriksson@umu.se

http://www.math.umu.se/

Jonas Häggström

Holy Diver Consulting, Stockholm

E-post: haggstrom.jonas@gmail.com

 

EFSPI-representanter

Magnus Kjaer

Astra Zeneca R&D, Göteborg

E-post: magnus.kjaer@astrazeneca.com

http://www.astrazeneca.com/

 

Mattis Gottlow

Astra Zeneca R&D, Göteborg

E-post: mattis.gottlow @astrazeneca.com

http://www.astrazeneca.com/

 

Statistikfrämjandets representant i FMS styrelse

Anna Lindgren

Lunds Universitet, Lund

E-post: anna@maths.lth.se

http://www.lu.se/

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Thanks to WordPress news theme, WordPress magazine theme and Premium WordPress Themes