Styrelsen

Styrelsen nås via fmsstyrelse@gmail.com

 

Ordförande

Ingeborg Waernbaum

Statistiska institutionen, Uppsala universitet

E-post: ingeborg.waernbaum@umu.se

 

 

Kassör

Sara Ekberg

Institutionen för medicin Solna, enheten för klinisk epidemiologi, KI

E-post: sara.ekberg@ki.se

http://ki.se/meds/klinisk-epidemiologi?_sm_au_=ikH5NWPnVWTMPMb0

 

Sekreterare

Catrin Wessman

Avdelningen för samhällsmedicin och folkhälsa, Institutionen för medicin, Sahlgrenska Akademin, Göteborgs Universitet

E-post: catrin.wessman@gu.se

 

Övriga ledamöter

Anna Nilsson

Clinical Development, Aesthetics, Galderma Uppsala

E-post: anna.nilsson@galderma.com

 

 

Jonas Häggström

Holy Diver Consulting, Stockholm

E-post: haggstrom.jonas@gmail.com

 

Henrik Renlund

UCR, Uppsala

E-post: henrik.renlund@ucr.uu.se

 

EFSPI-representanter

Andreas Gustavsson

Astra Zeneca (AZ)

E-post: andreas.gustavsson@astrazeneca.com

http://www.astrazeneca.com/

 

Mattis Gottlow

Astra Zeneca R&D, Göteborg

E-post: mattis.gottlow @astrazeneca.com

http://www.astrazeneca.com/

 

Statistikfrämjandets representant i FMS styrelse

Fredrik Norström

Institutionen för epidemiologi och global hälsa, Umeå Universitet

E-post: fredrik.norstrom@umu.se

 

 

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Thanks to WordPress news theme, WordPress magazine theme and Premium WordPress Themes