Styrelsen

Styrelsen nås via fmsstyrelse@gmail.com

 

Ordförande

Cecilia Lundholm

MEB, Karolinska Institutet, Stockholm

E-post: Cecilia.Lundholm@ki.se

http://ki.se/meb/start/

 

Kassör

Sara Ekberg

Institutionen för medicin Solna, enheten för klinisk epidemiologi, KI

E-post: sara.ekberg@ki.se

http://ki.se/meds/klinisk-epidemiologi?_sm_au_=ikH5NWPnVWTMPMb0

 

Sekreterare

Catrin Wessman

Avdelningen för samhällsmedicin och folkhälsa, Institutionen för medicin, Sahlgrenska Akademin, Göteborgs Universitet

E-post: catrin.wessman@gu.se

 

Övriga ledamöter

Anna Nilsson

Clinical Development, Aesthetics, Galderma Uppsala

E-post: anna.nilsson@galderma.com

 

Marie Eriksson

Institutionen för statistik, Umeå Universitet

E-post: marie.eriksson@umu.se

http://www.math.umu.se/

 

Jonas Häggström

Holy Diver Consulting, Stockholm

E-post: haggstrom.jonas@gmail.com

 

EFSPI-representanter

Anna Ekman

Early Clinical Development, Astra Zeneca (AZ)

E-post: anna.ekman1@astrazeneca.com

 

Mattis Gottlow

Astra Zeneca R&D, Göteborg

E-post: mattis.gottlow @astrazeneca.com

http://www.astrazeneca.com/

 

Statistikfrämjandets representant i FMS styrelse

Fredrik Norström

Center för läkemedelsepidemiologi och global hälsa, Institutionen för folkhälsa och klinisk medicin, Umeå Universitet

E-post: fredrik.norstrom@umu.se

 

 

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Thanks to WordPress news theme, WordPress magazine theme and Premium WordPress Themes